Pozycje seksualne, które są pomocne przy zapłodnieniu

Aktywność seksualna niesie ze sobą różnorodne kłopoty. Jedni mogą obawiać się ciąży, drudzy wręcz niecierpliwie jej oczekują. Istnieją pary, które na tyle długi czekają, iż rozpoczynają poszukiwanie dodatkowych metod na zapłodnienie. Tymczasem całkiem sporo pisze się i mówi o tym, iż zapłodnieniu mogą sprzyjać wybrane seksualne pozycję. W poniższym tekście opiszemy seksualne pozycje, które wspomagają zapłodnienie. 

Pozycje seksualne ułatwiające zajście w ciążę

Pozycja misjonarska

Żeby mogło dojść do zapłodnienia, plemniki muszą mieć szansę dotrzeć do szyjki macicy. Ułatwimy im to dzięki głębszej penetracji pochwy przez członka. Im głębiej penis będzie wchodził do pochwy, tym krótszą drogę będą mieć plemniki do szyjki macicy. Seksuolodzy uważają, iż naturze będzie sprzyjać to, co jest najbardziej naturalne. Zatem, zapłodnieniu sprzyjać mogą klasyczne seksualne pozycje. Na pierwszym miejscu znajduje się pozycja nazywana misjonarską. W tej pozycji kobieta ułożona jest na plecach, zaś mężczyzna położony jest na niej. Przy czym górna część ciała mężczyzny, wspiera się na wyprostowanych przedramionach. Tego typu pozycja umożliwia całowanie się, szeptanie do siebie, spoglądanie na siebie nawzajem, czy też pieszczenie twarzy. Rozchylone nogi bardzo dobrze eksponują pochwę. Wariantami, które zalecane są przez specjalistów, będzie opcja z uniesionymi w górę kobiecymi nogami albo jej biodrami. Uniesienie bioder ułatwi doskonale ułożenie pod pośladkami miękkiej poduszki albo wysuwanie bioder poza zarys łóżka. Istotne będzie to, żeby kobiece pośladki ułożone były wyżej, aniżeli plecy. Unoszenie bioder może zostać osiągnięte także dzięki zawieszeniu na partnerze, czyli obejmowanie jego bioder nogami. W takim układzie, członek dotrze najgłębiej i plemniki dotrą tam, gdzie właściwie powinny.

Specjaliści uważają, iż prawdopodobieństwo zapłodnienia wzrasta, kiedy jeszcze przed pewien czas po aktywności seksualnej, kobieta zostanie z uniesionymi udami. Dzieje się tak z uwagi na to, iż w takiej pozycji sperma na szansę trzymać się blisko szyjki macicy.

Pozycja mostka

 Pośród tradycyjnych pozycji, które ułatwią zachodzenie w ciążę, wymienia się także tak zwaną pozycję mostka. Kobieta ułożona jest na plecach, zaś jej nogi pozostają rozchylone. Partner klęczy pomiędzy udami. Pochyla się nad swoją partnerką i powoli umieszcza członka w pochwie. Zanim mężczyzna osiągnie leżącą pozycję na kobiecie, winna ona unieść nieco biodra i wygiąć dolną część ciała na kształt łuku. W tej chwili, pobudzony mężczyzna złapie kobietę i rytmicznie spenetruje pochwę. Może również opierać się rękami o podłogę, układając je po obu stronach kobiety i przywierając do niej całym swoim ciałem. Wszystkie opcje mostka sprzyjać będą głębszej penetracji pochwy, a tym samym dadzą większą szansę na możliwość zapłodnienia kobiety.

Pozycja bogini Indrani

 Znajomość wymienionej pozycji seksualnej, według zasad kamasutry, świadczy o bardzo dobrym opanowaniu tak zwanej sztuki kochania. Pozycja ta sprzyjać będzie zapłodnieniu, gdyż pozwala na głębokie penetrowanie pochwy. Dodatkowy element to stymulacja punktu G, jak i pieszczenie palcami łechtaczki. Partnerka ułożona jest na plecach z nogami przy klatce piersiowej i ze stopami opierającymi się o piersi partnera. Mężczyzna w tym momencie klęczy, zaś jego ręce oparte są na kobiecych udach. W takiej pozycji partner tylko z pozoru pełni dominującą rolę. Tak naprawdę, to kobieta ruchami swoich nóg może regulować moc i częstotliwość penetracji pochwy.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *