Nietypowa barwa spermy – o czym świadczy kolor męskiego nasienia?

Wodnista albo biała nie wzbudza żadnych naszych podejrzeń. Jej gęstość może być świadectwem męskiej płodności. Problemy zaczynają się wówczas, kiedy sperma przybierze nietypową barwę – zieloną, żółtą, brunatną, czy też różową. Czasami wystarczy po prostu poczekać, aż nasienie wróci do stanu pierwotnego, czasem jednakże konieczna będzie wizyta u lekarza specjalisty. Sperma stanowi nośnik życia – znaleźć w niej można od 40 do 600 mln plemników, które są gotowe do zapładniania komórek jajowych. U płodnego, zdrowego mężczyzny nasienie będzie mieć biały kolor, określany nierzadko mlecznym i jest bardzo gęste. Dlatego kiedy tylko jego barwa zmieni się na nietypową, mężczyzna może odczuwać niepokój. Sperma może bowiem stać się doskonałym narzędziem diagnostycznym, które umożliwi wykrycie różnego typu nieprawidłowości w organizmie mężczyzny.

Przeźroczysta czy biała sperma?

Nasienie to nie tylko plemniki – tak naprawdę stanowią one tylko 1% całej spermy, której w czasie ejakulacji wydziela się na ogół 2-6 ml. Reszta składu to niezbędna do właściwego funkcjonowania woda, cholesterol, cukru, sole mineralne, witaminy i białko. Jeżeli sperma będzie gęsta i biała, najprawdopodobniej znajduje się w niej spora ilość plemników. Jest to oznaka płodności męskiej, chociaż nie stanowi to reguły – na płodność składać się będzie bowiem nie tylko ilość, ale też i jakość plemników.

Sperma przeźroczysta pojawić się może wtedy, kiedy ejakulacje następują w niedługich odstępach czasu. Organizm nie będzie bowiem w stanie w tak szybkim tempie wyprodukować właściwej ilości materiału. Jeżeli jednak nasienie będzie wodniste za każdym razem, może to być oznaką nieodpowiedniej liczby plemników w spermie. Warto wówczas umówić się na konsultację ze specjalistą, który zleci właściwe badania.

Sperma o brunatnym albo różowym kolorze

Kolor, który kojarzy się z krwią wzbudza zawsze nasz niepokój. Jeżeli sperma będzie mieć brunatny, jasnoróżowy albo czerwony kolor, z całą pewnością doszło do krwawienia wewnętrznego. Może to stanowić oznakę poważnych schorzeń, chociaż oczywiście nie musi. Nierzadko przyczyną oryginalnego koloru spermy jest pęknięcie żyłki w prostacie albo podrażnienie gruczołu – jest to wyłącznie chwilowe. Powodów takiej sytuacji może być co najmniej kilka – zbyt rzadkie albo zbyt częste ejakulacje, seksualna stymulacja z unikaniem wytrysków, a nawet i zbyt drażniące prześcieradło czy też spożywanie ostrych potraw. Jeżeli jednakże symptomy nie będą ustępowały w przeciągu kilku dni, konieczne będzie skonsultowanie się z lekarzem.

Zielona albo żółta sperma

Żółtawy kolor spermy może występować u młodych panów – to mastka, która znajduje się pod napletkiem i jest wydalana naturalnym sposobem. Jeżeli jednak symptomy będą się utrzymywać albo barwa żółta zmiesza się z zieloną, konieczne będzie jak najszybsze przeprowadzenie diagnostyki. Mogą to być bowiem objawy infekcji, a nawet i bardziej poważnych schorzeń, które wymagają wdrożenia odpowiedniego leczenia.

Środki na erekcję a barwa spermy

Przyjmowane specyfiki nie powinny wpływać na barwę spermy męskiej. Tyczy się to również leków na poprawę erekcji. Mężczyźni używający przykładowo Kamagry, winni mieć nasienie o prawidłowym wodnistobiałym albo białym kolorze. Kamagra nie ma wpływu na płodność, nie zmienia zatem liczby palników znajdujących się w nasieniu. Wszelakie zmiany, które zaobserwujemy po zażywaniu leków na poprawę potencji, na przykład zielonkawa albo brunatna sperma, muszą mieć zatem inne źródło.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *