Jak dobrać rozmiar prezerwatywy?

Prezerwatywy to jedne z najpopularniejszych metod antykoncepcji. Są stosowane przez mężczyzn i tworzą barierę mechaniczną dla plemników, które po wytrysku nie trafiają do pochwy, a pozostają w lateksowej prezerwatywie. Metoda ta nie jest lubiana przez pary obwiniające prezerwatywy o ograniczanie doznań, jednak jako jedyna metoda antykoncepcji, prezerwatywa chroni przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Rozmiar prezerwatywy jest ważny

Wiele osób nawet nie wie o tym, że prezerwatywy mają rozmiar. Większość z nich jest sprzedawanych w rozmiarze uniwersalnym, który ma 18 centymetrów długości i 52-56 mm średnicy. Polakom na ogół taka prezerwatywa wystarcza, jednak penisy są bardzo różne – mogą być zarówno mniejsze, jak i większe. Dobór odpowiedniego rozmiaru prezerwatywy ma znaczenie, ponieważ zapobiega zsunięciu się zabezpieczenia podczas stosunku, jak i pęknięcia. Na członku nie może się znajdować zarówno zbyt luźna, jak i zbyt opinająca prezerwatywa, które zwiększają ryzyko niechcianej ciąży lub zakażenia chorobą weneryczną i dodatkowo są niewygodne podczas użytkowania.

Jakie są dostępne rodzaje prezerwatyw?

Prezerwatywy dostępne na rynku spełniają wymagania każdego użytkownika. Standardowy rozmiar europejski ma 52-56 mm średnicy i prezerwatywy dostępne w aptekach czy w drogeriach są właśnie w takim rozmiarze. W sprzedaży są dostępne kondomy w rozmiarze od S do L – najmniejsze są prezerwatywy o średnicy 47 mm w typie close fit, które pasują na członka osiągającego w stanie wzwodu około 9-10 cm. Rozmiar S jest przeznaczony dla panów, których członek osiąga 12, 5 cm we wzwodzie, rozmiar M pasuje na penisy mające 14 cm w stanie wzwodu, a rozmiar L – 18 cm. Największe prezerwatywy o rozmiarze XL są dedykowane dla mężczyzn, których członek w stanie wzwodu ma więcej niż 19 cm długości.

Czy można samodzielnie dobrać rozmiar prezerwatywy?

Prezerwatywy dostępne w sklepach to rozmiar M, który pasuje na większość penisów Polaków. Nie oznacza to jednak, że nie można kupić prezerwatyw o innych rozmiarach – warto szukać ich w aptekach stacjonarnych lub w sprzedaży internetowej, gdzie wybór jest najszerszy. Każdy mężczyzna może samodzielnie zmierzyć swój członek, by dobrać optymalny rozmiar prezerwatywy. Wystarczy użyć do tego celu zwykły centymetr krawiecki – w stanie wzwodu należy zmierzyć członek od nasady aż po ujście cewki moczowej na żołędzi. Penis często jest nieco skrzywiony, co należy brać pod uwagę podczas mierzenia. W celu zmierzenia obwodu penisa należy objąć go metrem krawieckim w najszerszym miejscu.

Mężczyzna może mieć problem z precyzyjnym wykonaniem pomiarów i odczytaniem wyników, dlatego też o pomoc warto poprosić partnerkę. Warto podkreślić, że mierzenie penisa powinno odbywać się w pozycji stojącej oraz w pomieszczeniu z temperaturą pokojową. Uzyskane wyniki należy porównać z tabelą dostępnych rozmiarów prezerwatyw, dzięki czemu dobranie najlepszego produktu nie będzie sprawiało problemu.

Gdzie można znaleźć informacje o rozmiarze prezerwatyw?

Producenci prezerwatyw powinni umieścić informacje o średnicy i długości swojego produktu na opakowaniu. Nie zawsze jednak informacje te można znaleźć, bowiem jeśli prezerwatywa ma standardowe rozmiary to takiej informacji na opakowaniu może nie być. Produkty o bardzo dużych lub małych rozmiarach są niszową częścią rynku, dlatego też producenci nie muszą informować klientów o standardowym rozmiarze prezerwatyw. W przypadku zakupów internetowych znalezienie odpowiedniego rozmiaru jest proste, wystarczy zapoznać się z opisem produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *