marzec 2010
20.03 "Teleswizja" - premiera nowego programu Barbie Girls * GENDER BENDER retro crossdressing w Obiekcie Znalezionym

Tagi: rewolucje kobiet

UFA i Obiekt Znaleziony zapraszają! 20.30 „Teleswizja” - premiera nowego programu Barbie Girls, jedynego i prawdopodobnie najlepszego w Polsce kabaretu queerowego www.myspace.com/kabaretbarbiegirls Barbie Girls podbijają telewizję: zobacz, co w programie! 22.00 GENDER BENDER retro crossdressing - przegnij się w bok i wstecz! Dziewczyno, przyjdź jako Rudolf Valentino! Mężczyzno, bądź raz Messaliną! Przebierz się za płeć przeciwną i przenieś w przeszłość. Dla wystylizowanych retro (od lat 80. wstecz) specjalne bonusy. *** DJ Fairyboy, Warszawa/Reykjavik - queer/sodoma&gomora rave/transsexual electro www.myspace.com/mirror_lover * DJ+VJ Ladyboy, Warszawa/Berlin - elektro glam * Djane Matrioszka, Warszawa - dance punk/sowiecka estrada/filipinki *** "Odyseja pożądania" - projekty Grzegorza Skwary prezentują crossmodelki i crossmodele. Grzegorz Skwara - magik koloru i kompozycji ubioru, przedstawiciel nurtu "odwróć normy i konwencje": przełam siebie, wyjdź z ram i stań obok, wtedy dostrzeżesz sylwetkę ubraną w odyseję pożądania http://www.maxmodels.pl/gskwara.html uwaga, warsztaty dla chętnych do wystąpienia w pokazie + sesja foto - patrz niżej! *** epokowe epizody dragkingowe: DK Oleole, DK Tivv, DK Magnus i debiut: DK Freddie * retrowizualia * atrakcje ***

 
18.03 koncert Diziroqui + Sexy Armpit + QUEERSLAM

Tagi: rewolucje kobiet

19.30 "Spirit, Heart, Mind, Body" - koncert Diziroqui - debiutancka solowa płyta - to trzeba usłyszeć! * minikoncert Sexy Armpit - tego nie można nie usłyszeć! 20.30 QUEERSLAM - po raz pierwszy w Warszawie! Slam to improwizacja, happening, performens, interakcja - a queerslam to slam na dziwno! Nie mamy żadnych zasad poza jedną: pokaż nam coś odmieńczego, przegiętego, niepokolei, nienormatywnego. Zgłoszenia na miejscu, do 20.00.  O oprawę muzyczną zadba DJ Fairyboy. Zapraszają UFA i Nowa Mina Kultury!

 
przyjdź obejrzeć wystawę PATCHWORK w UFIE!

plakat_ufaaaWystawę PATCHWORK zrealizowaną przez dziewczyny ze Schroniska dla Nieletnich i Zakładu Poprawczego w Warszawie-Falenicy oraz Stowarzyszenie Praktyków Kultury można oglądać w UFIE od 12.03. Teraz specjalnie dla Was, abyście mogły/mogli również ją obejrzeć, zapraszamy na dyżury wystawowe: w czwartki, piątki, soboty od 16 do 20 w UFIE. Zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji o projekcie: www.praktycy.org

 
6.03 wielka rewolucyjna impreza przedmanifowa - odbędzie się w Komunie/Warszawa

Tagi: rewolucje kobiet

W programie m.in. akcja artystyczna Komuny Warszawa; koncert: Zrobię To Sobie (dziewczęcy elektro pop z Wrocławia, http://www.myspace.com/zrobietosobie), Life Scars (dziewczęcy, garażowy crust-punk z politycznym przekazem, Biała Podlaska, http://www.myspace.com/lifescarspunk); djanes TEKLA, EWA AMORALES, LADYBOY; filmy o Riot Grrrls i inne atrakcje! Deficyt Bar! matronat: www.kobiety-kobietom.com. KOMUNA WARSZAWA, Lubelska 30/32. Na akcję Komuny Warszawa wstęp wolny, na imprezę 10 PLN, wjazd od 18.00, start o 19.00!
 
Zmiany w planach - i nowe atrakcje w UFIE!
Kochane_i, wasza UFA żwawo reaguje na zmieniającą się sytuację zewnętrzną i nigdy nie zawodzi - imprezy 27.02 i 6.03 musiała przenieść w inne miejsca (Wielka Rewolucyjna Impreza Przedmanifowa odbędzie się w Komunie/Warszawa!), ale za to zaprasza na "Liminalną" w niedzielę 7.03. Queerslam, choć przełożony, odbędzie się niechybnie 18.03 - wraz z koncertem Diziroqui (solopłyta!), a w najbliższy czwartek bezqueeroslamowe sierotki niech idą do Ust Mariana na Drag King Comedy Show, czyli "Drag Kingi, jakich nie znacie"!
 
7.03 Teraz Poliż: "Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić"

Tagi: rewolucje kobiet

liminalna2"W wielu przypadkach mężczyzna ma wrażenie i nie całkiem się przy tym myli, że aby przekonać kobietę, musiałby ją chyba uwieść, pobić lub zgwałcić" - powiedział kiedyś Carl Gustav Jung, a zdanie to stało się mottem najnowsego spektaklu Grupy Artystycznej "Teraz Poliż" pt.: Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić, który w założeniu ma być niewinną, ale krwawą bajką dla dorosłych. O przemocy wśród kobiet i wobec kobiet, o jej dziedziczeniu, przekazywaniu, rozpowszechnianiu i niezauważaniu. O księżniczkach, królewnach i królowych (także złych, którymi czasem staje się każda kobieta), które chcą wyrwać się i uciec z bajki.

Liminalność – wg Victora Turnera (który rozwinął i upowszechnił to pojęcie) jest stanem zawieszenia, niejasnym okresem pomiędzy kolejnymi fazami życia, którego wyznacznikami mają być: pokora, odosobnienie, sprawdziany, poniżenie, odwrócenie ładu, niezdefiniowana przynależność oraz doświadczenie communitas, czyli doświadczenie wspólnoty.

Grupa Artystyczna Teraz Poliż to zaangażowana społecznie formacja, którą założyły i tworzą wyłącznie kobiety, młode aktorki i reżyserki.

 
12.03 wernisaż wystawy Patchwork

Tagi: rewolucje kobiet

plakat_ufaaapaniWystawa powstała podczas projektu Patchwork Stowarzyszenia Praktyków Kultury prowadzonego w Schronisku dla Nieletnich i Zakładzie Poprawczym w Warszawie-Falenicy. W ramach projektu przeprowadziliśmy warsztaty tworzenia wizerunku, kreatywnego szycia, komunikacji, wizażu.
Podczas sesji fotograficznej dziewczyny stały się stylistkami, wizażystkami i modelkami. Kadrując ujęcia nie ukrywaliśmy, że w tle znajdują się  mury i kraty. Po sesji fotograficznej odbyły się warsztaty tożsamościowe. Uczestniczki – ze swoimi zdjęciami w rękach – pracowały nad obrazem siebie we własnych oczach.
Na podpisy po zdjęciami składają się fragmenty wypowiedzi wychowanek zakładu zebrane podczas warsztatów tożsamościowych oraz fragmenty wierszy i piosenek powstałych przy okazji innych projektów naszego stowarzyszenia, w których dziewczyny brały udział....
12/03 godz. 19.00
 
7.03 spotkanie z przedstawicielkami grupy Gender Lviv

Tagi: rewolucje kobiet

Gender Lviv to nieformalna polsko-ukraińska grupa wolnościowa, która związała się w styczniu 2009 roku. Powstanie grupy było zainicjowane przez kilka dziewczyn z Warszawy i Wrocławia, które postanowiły wspólnie organizować spotkania i warsztaty o tematyce feministycznej i genderowej. Naszym pierwszym większym przedsięwzięciem było zorganizowanie pierwszej w historii Zachodniej Ukrainy Manify w dniu 8 marca we Lwowie 2009 roku. Gender Lviv współorganizowała również ukraiński Wiec Równości. Głównym założeniem grupy jest działalność na rzecz równouprawnia kobiet i mężczyzn oraz walka z dyskryminacją mniejszości seksualnych na Ukrainie, oraz promowanie myśli feministycznej w języku ukraińskim. Gender Lviv współpracuje z zachodnioukraińskim centrum „Kobiece Perspektywy” oraz organizacją „Total”, znajdującymi się we Lwowie, a także z portalem homiki.pl oraz z kolektywem UFA z Warszawy. Mamy nadzieję, że zarówno Manifa, jak i Wiec Równości staną się tradycją Lwowa, a osób chętnych do pomocy przy organizacji przedsięwzięć będzie z roku na rok przybywać!    
Dlaczego postanowiłyśmy działać we Lwowie? Jak ktoś kiedyś powiedział, „koniec świata zdarza się codziennie”. Podobnie jest z piekłem kobiet – zdarza się wszędzie. Nie tylko w dalekiej Afryce czy egzotycznej Tajlandii. Zdarza się codziennie na naszych oczach i za naszymi ścianami. Niezależnie od tego, co możemy powiedzieć o sytuacji kobiet w Polsce, tuż za naszą wschodnią granicą ich sytuacja przedstawia się gorzej.
 
 


UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama