marzec 2010
20.03 "Teleswizja" - premiera nowego programu Barbie Girls * GENDER BENDER retro crossdressing w Obiekcie Znalezionym

Tagi: rewolucje kobiet

UFA i Obiekt Znaleziony zapraszają! 20.30 „Teleswizja” - premiera nowego programu Barbie Girls, jedynego i prawdopodobnie najlepszego w Polsce kabaretu queerowego www.myspace.com/kabaretbarbiegirls Barbie Girls podbijają telewizję: zobacz, co w programie! 22.00 GENDER BENDER retro crossdressing - przegnij się w bok i wstecz! Dziewczyno, przyjdź jako Rudolf Valentino! Mężczyzno, bądź raz Messaliną! Przebierz się za płeć przeciwną i przenieś w przeszłość. Dla wystylizowanych retro (od lat 80. wstecz) specjalne bonusy. *** DJ Fairyboy, Warszawa/Reykjavik - queer/sodoma&gomora rave/transsexual electro www.myspace.com/mirror_lover * DJ+VJ Ladyboy, Warszawa/Berlin - elektro glam * Djane Matrioszka, Warszawa - dance punk/sowiecka estrada/filipinki *** "Odyseja pożądania" - projekty Grzegorza Skwary prezentują crossmodelki i crossmodele. Grzegorz Skwara - magik koloru i kompozycji ubioru, przedstawiciel nurtu "odwróć normy i konwencje": przełam siebie, wyjdź z ram i stań obok, wtedy dostrzeżesz sylwetkę ubraną w odyseję pożądania http://www.maxmodels.pl/gskwara.html uwaga, warsztaty dla chętnych do wystąpienia w pokazie + sesja foto - patrz niżej! *** epokowe epizody dragkingowe: DK Oleole, DK Tivv, DK Magnus i debiut: DK Freddie * retrowizualia * atrakcje ***

 
18.03 koncert Diziroqui + Sexy Armpit + QUEERSLAM

Tagi: rewolucje kobiet

19.30 "Spirit, Heart, Mind, Body" - koncert Diziroqui - debiutancka solowa płyta - to trzeba usłyszeć! * minikoncert Sexy Armpit - tego nie można nie usłyszeć! 20.30 QUEERSLAM - po raz pierwszy w Warszawie! Slam to improwizacja, happening, performens, interakcja - a queerslam to slam na dziwno! Nie mamy żadnych zasad poza jedną: pokaż nam coś odmieńczego, przegiętego, niepokolei, nienormatywnego. Zgłoszenia na miejscu, do 20.00.  O oprawę muzyczną zadba DJ Fairyboy. Zapraszają UFA i Nowa Mina Kultury!

 
przyjdź obejrzeć wystawę PATCHWORK w UFIE!

plakat_ufaaaWystawę PATCHWORK zrealizowaną przez dziewczyny ze Schroniska dla Nieletnich i Zakładu Poprawczego w Warszawie-Falenicy oraz Stowarzyszenie Praktyków Kultury można oglądać w UFIE od 12.03. Teraz specjalnie dla Was, abyście mogły/mogli również ją obejrzeć, zapraszamy na dyżury wystawowe: w czwartki, piątki, soboty od 16 do 20 w UFIE. Zapraszamy serdecznie!

Więcej informacji o projekcie: www.praktycy.org

 
6.03 wielka rewolucyjna impreza przedmanifowa - odbędzie się w Komunie/Warszawa

Tagi: rewolucje kobiet

W programie m.in. akcja artystyczna Komuny Warszawa; koncert: Zrobię To Sobie (dziewczęcy elektro pop z Wrocławia, http://www.myspace.com/zrobietosobie), Life Scars (dziewczęcy, garażowy crust-punk z politycznym przekazem, Biała Podlaska, http://www.myspace.com/lifescarspunk); djanes TEKLA, EWA AMORALES, LADYBOY; filmy o Riot Grrrls i inne atrakcje! Deficyt Bar! matronat: www.kobiety-kobietom.com. KOMUNA WARSZAWA, Lubelska 30/32. Na akcję Komuny Warszawa wstęp wolny, na imprezę 10 PLN, wjazd od 18.00, start o 19.00!
 
Zmiany w planach - i nowe atrakcje w UFIE!
Kochane_i, wasza UFA żwawo reaguje na zmieniającą się sytuację zewnętrzną i nigdy nie zawodzi - imprezy 27.02 i 6.03 musiała przenieść w inne miejsca (Wielka Rewolucyjna Impreza Przedmanifowa odbędzie się w Komunie/Warszawa!), ale za to zaprasza na "Liminalną" w niedzielę 7.03. Queerslam, choć przełożony, odbędzie się niechybnie 18.03 - wraz z koncertem Diziroqui (solopłyta!), a w najbliższy czwartek bezqueeroslamowe sierotki niech idą do Ust Mariana na Drag King Comedy Show, czyli "Drag Kingi, jakich nie znacie"!
 
7.03 Teraz Poliż: "Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić"

Tagi: rewolucje kobiet

liminalna2"W wielu przypadkach mężczyzna ma wrażenie i nie całkiem się przy tym myli, że aby przekonać kobietę, musiałby ją chyba uwieść, pobić lub zgwałcić" - powiedział kiedyś Carl Gustav Jung, a zdanie to stało się mottem najnowsego spektaklu Grupy Artystycznej "Teraz Poliż" pt.: Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić, który w założeniu ma być niewinną, ale krwawą bajką dla dorosłych. O przemocy wśród kobiet i wobec kobiet, o jej dziedziczeniu, przekazywaniu, rozpowszechnianiu i niezauważaniu. O księżniczkach, królewnach i królowych (także złych, którymi czasem staje się każda kobieta), które chcą wyrwać się i uciec z bajki.

Liminalność – wg Victora Turnera (który rozwinął i upowszechnił to pojęcie) jest stanem zawieszenia, niejasnym okresem pomiędzy kolejnymi fazami życia, którego wyznacznikami mają być: pokora, odosobnienie, sprawdziany, poniżenie, odwrócenie ładu, niezdefiniowana przynależność oraz doświadczenie communitas, czyli doświadczenie wspólnoty.

Grupa Artystyczna Teraz Poliż to zaangażowana społecznie formacja, którą założyły i tworzą wyłącznie kobiety, młode aktorki i reżyserki.

 
12.03 wernisaż wystawy Patchwork

Tagi: rewolucje kobiet

plakat_ufaaapaniWystawa powstała podczas projektu Patchwork Stowarzyszenia Praktyków Kultury prowadzonego w Schronisku dla Nieletnich i Zakładzie Poprawczym w Warszawie-Falenicy. W ramach projektu przeprowadziliśmy warsztaty tworzenia wizerunku, kreatywnego szycia, komunikacji, wizażu.
Podczas sesji fotograficznej dziewczyny stały się stylistkami, wizażystkami i modelkami. Kadrując ujęcia nie ukrywaliśmy, że w tle znajdują się  mury i kraty. Po sesji fotograficznej odbyły się warsztaty tożsamościowe. Uczestniczki – ze swoimi zdjęciami w rękach – pracowały nad obrazem siebie we własnych oczach.
Na podpisy po zdjęciami składają się fragmenty wypowiedzi wychowanek zakładu zebrane podczas warsztatów tożsamościowych oraz fragmenty wierszy i piosenek powstałych przy okazji innych projektów naszego stowarzyszenia, w których dziewczyny brały udział....
12/03 godz. 19.00
 
7.03 spotkanie z przedstawicielkami grupy Gender Lviv

Tagi: rewolucje kobiet

Gender Lviv to nieformalna polsko-ukraińska grupa wolnościowa, która związała się w styczniu 2009 roku. Powstanie grupy było zainicjowane przez kilka dziewczyn z Warszawy i Wrocławia, które postanowiły wspólnie organizować spotkania i warsztaty o tematyce feministycznej i genderowej. Naszym pierwszym większym przedsięwzięciem było zorganizowanie pierwszej w historii Zachodniej Ukrainy Manify w dniu 8 marca we Lwowie 2009 roku. Gender Lviv współorganizowała również ukraiński Wiec Równości. Głównym założeniem grupy jest działalność na rzecz równouprawnia kobiet i mężczyzn oraz walka z dyskryminacją mniejszości seksualnych na Ukrainie, oraz promowanie myśli feministycznej w języku ukraińskim. Gender Lviv współpracuje z zachodnioukraińskim centrum „Kobiece Perspektywy” oraz organizacją „Total”, znajdującymi się we Lwowie, a także z portalem homiki.pl oraz z kolektywem UFA z Warszawy. Mamy nadzieję, że zarówno Manifa, jak i Wiec Równości staną się tradycją Lwowa, a osób chętnych do pomocy przy organizacji przedsięwzięć będzie z roku na rok przybywać!    
Dlaczego postanowiłyśmy działać we Lwowie? Jak ktoś kiedyś powiedział, „koniec świata zdarza się codziennie”. Podobnie jest z piekłem kobiet – zdarza się wszędzie. Nie tylko w dalekiej Afryce czy egzotycznej Tajlandii. Zdarza się codziennie na naszych oczach i za naszymi ścianami. Niezależnie od tego, co możemy powiedzieć o sytuacji kobiet w Polsce, tuż za naszą wschodnią granicą ich sytuacja przedstawia się gorzej.
 
 


UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 9 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama