27.07 OGRODOWE REWOLUCJE cz. 2: ZIELNO MI * UFA i "poczytaj mi, siostro" na Otwartym Jazdowie
W najbliższą sobotę naszym tematem będa ZIOŁA, te do jedzenia i te do leczenia, aromatyczne i kosmetyczne, z ekoupraw i z miejskiego trawnika. Ior_mini2 wraca temat kompost: wkopiemy w ziemię nasz uroczy, różowy kompostownik. Zapraszają ogrodniczki artystyczne: Agata Metera, Aleka Polis i Iza Kantek-Zalewska.
Nie zapomnijcie o odzieży roboczej. Przynieście posiłek (wegan/wege): będziemy się dzielić nie tylko wiedzą. Przyjmujemy meble/wyposażenie; np. teraz potrzebujemy umywalki, kranów, kabli i rur do wody.
Do zobaczenia!

12.00 SKRZYNIA POSAGOWA ZIEMI inauguracja, inaczej: wkopanie
Projekt miejskiej sieci kompostowników. Kompost – łac. componere – składać razem; com – razem; ponere – ustawiać, składać. Kompostowanie – zasada powrotu materii. Posag to odpadki biologiczne, które w momencie wrzucenia ich do skrzyni nabierają zupełnie innego znaczenia, ulegają przewartościowaniu jak pewna żaba w bajce po cmoknięciu ją w usta. Fascynujące jest obserwować codziennie cud przemiany śmie(cia)rci w ży(zna ziemię)cie. Przyjdź współtworzyć kolejny z kompostowników w wielkim mieście. W sobotę wkopiemy w ziemię wykonany tydzień temu piękny, buraczkoworóżowy recyklingowy obiekt kompostowy!
www.monopolis.art.pl/?skrzynia-posagowa-ziemi,6
Zaprasza Aleka Polis, artystka multimedialna, autorka fotografii, filmów wideo, animacji i grafiki komputerowej.

12.00 ROŚLINA. ROZROST. ROZWÓJ cz.2
Kolejna odsłona ogrodniczych rewolucji: rozpoznawanie surowców zielarskich i ich właściwości, rozpoznawanie nasion, kosmiczne suszone smakołyki oraz wspaniale olejkowe kosmetyczno-terapeutyczne aromaty!
Na warsztatach wspólnie nauczymy się, jak w domu przygotować prosty zdrowy napar z ziół, zastanowimy się nad tym, czym jest nalewka, oraz jakich surowców lepiej się wystrzegać. Uczestniczki i Uczestnicy nauczą się rozpoznać nasiona roślin zielarskich i warzywnych, oraz poznają klasyczne metody konserwacji surowców warzywnych i zielarskich. Olejki eteryczne z ogrodu, dostarczą nam cennych informacji na temat ich zastosowania, składu oraz zbawiennego wpływu na nasze zmysły i pomysły!
Oczywiście cały czas pielęgnujemy i celebrujemy Nasza ogrodowa przestrzeń!
Odmładzamy kolejną część ogrodu!  .
Uwaga, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Zaprasza mgr inż. ogrodnictwa Agata Metera, KRWiL, doświadczona uczestniczka projektów naukowo-badawczych w latach 2008-2013, zapalona dydaktyczka, pasjonatka nasadzeń naturalistycznych oraz  gatunku Solidago virgaurea L.

15.00 "DEPTANIE TRAWNIKÓW TO HAŃBA TRZEWIKÓW"
...m.in. dlatego, że można na nich znaleźć o wiele więcej niż trawę! Wybierzemy się na poszukiwanie tego, co jadalne, w krzakach i w murawie. Poznamy rośliny wokół nas, które nie są tak sławne jak bazylia czy oregano, ale przecież towarzyszą nam na każdym, również miejskim kroku. Są bardzo dzielne, bo przystosowały się do zurbanizowanych warunków, więc może warto odwdzięczyć się im za to. Kiedy wiemy, jak ktoś się nazywa - staje się nam nieco bliższy. Coś jak sąsiadka z bloku... Pograsujmy więc po okolicznych trawnikach, a na koniec zjedzmy lub zaparzmy, co się da! Rośliny na to czekają!
Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Zaprasza Iza Zalewska-Kantek, architektka krajobrazy, kobieta oszczedna i kuchennie niekonwencjonalna.
www.resisabelica.com

Jazdów 3/18 - pierwszy domek od Parku Ujazdowskiego i Trasy Łazienkowskiej (z narożnym ogrodem)
www.u-f-a.pl, www.facebook.com/ufa.warszawa
www.facebook.com/PoczytajMiSiostro

nasze wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/386100101492005

organizator główny: Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Jazdów
www.facebook.com/jazdow

program Otwartego Jazdowa 23-28.07:
www.facebook.com/events/351492574979157
 

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama