20.07 OGRODOWE REWOLUCJE od kuchni * UFA i "poczytaj mi, siostro" - otwarcie na Jazdowie
or_miniUFA wraca! I to nie sama. W ramach inicjatywy Otwarty Jazdów wraz z grupą "poczytaj mi, siostro" tworzymy nową, otwartą, niekomercyjną, feministyczno-queerową, społeczno-kulturalną przestrzeń wspólnego działania, spotkań i rozwoju. W programie warsztaty (m.in. ogrodnicze, rowerowe, zinowe), dyskusje o tekstach, czytelnia i wszystko, czego będzie nam trzeba.

Zaczynamy od podstaw. Od ziemi. Od ogrodu, od zaplecza, od kuchni. My - osoby czynnie miejskie - mamy wreszcie dostęp do kawałka gleby. Nie zmarnujemy tego. Na tym użyczonym skrawku Ziemi zaczniemy nową rewolucję: oddolną, ekologiczną, kolektywną i zdrową! A poza grzebaniem w ziemi będziemy też mazać po kuchennych ścianach. Tak na dobry, twórczy początek.

Nie zapomnijcie o odzieży roboczej. Przynieście posiłek (wegan/wege): będziemy się dzielić nie tylko wiedzą. Przyjmujemy meble/wyposażenie; np. teraz potrzebujemy umywalki i kranów.
Do zobaczenia!
PEŁNY PROGRAM poniżej!

12.00 SKRZYNIA POSAGOWA ZIEMI
Projekt miejskiej sieci kompostowników. Kompost – łac. componere – składać razem; com – razem; ponere – ustawiać, składać. Kompostowanie – zasada powrotu materii. Posag to odpadki biologiczne, które w momencie wrzucenia ich do skrzyni nabierają zupełnie innego znaczenia, ulegają przewartościowaniu jak pewna żaba w bajce po cmoknięciu ją w usta. Fascynujące jest obserwować codziennie cud przemiany śmie(cia)rci w ży(zna ziemię)cie. Przyjdź współtworzyć kolejny z kompostowników w wielkim mieście.
www.monopolis.art.pl/?skrzynia-posagowa-ziemi,6
Zaprasza Aleka Polis, artystka multimedialna, autorka fotografii, filmów wideo, animacji i grafiki komputerowej.

12.00 ROŚLINA. ROZROST. ROZWÓJ
Aspekt ekologiczny oraz terapeutyczny domowej uprawy roślin o właściwościach prozdrowotnych oraz dekoracyjnych, w warunkach przestrzeni miejskiej – założenie przydomowego ogródka, aromaterapia na hamaku! Osoby uczestniczące w warsztacie będą mogły wykonać dowolną aranżacje nasadzenia roślin zielarskich, warzywnych oraz roślin ozdobnych w dowolnym zielonym zakątku ogrodu. Nasze spotkania będą miały charakter cykliczny (w czasie sezonu wakacyjnego) i odbywać się będą w każdym tygodniu prowadzenia uprawy. Każda_y uczestniczka_ik zasmakują w obcowaniu z naturą od momentu siewu, poprzez kiełkowanie aż do uzyskania pełnego efektu swojej pracy: kwitnienia, zbioru  oraz konsumpcji.
Własne materiały (w postaci nasion, doniczek, sadzonek) będą mile widziane.
Uwaga, ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Zaprasza mgr inż. ogrodnictwa Agata Metera, KRWiL, doświadczona uczestniczka projektów naukowo-badawczych w latach 2008-2013, zapalona dydaktyczka, pasjonatka nasadzeń naturalistycznych oraz  gatunku Solidago virgaurea L.

15.00 OGRÓD UNLIMITED
Jak urządzić ogródek, rabatę, balkon metodami upcyklingowymi? Jak wykonać pionową rabatę z europalety i butelek PET? A donice pionowe i poziome? Wszystkie materiały są w Twoim zasięgu, wystarczy użyć głowy i rąk! Przekonasz się o tym na pierwszym warsztacie z DIY-ogrodniczego cyklu.
Jeśli się uda, przynieś butelki PET, rozsady ziół, nasiona ziół czy sałat - albo główkę czosnku.
Zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Zaprasza Katarzyna Szczepańska: miłośniczka i praktyczka ogrodniczego recyklingu.
www.govegan.pinger.pl

15.00 MURAL W KUCHNI
Kochane/Kochani, wpadajcie i zróbmy razem życiowy mural z okazji otarcia nowego miejsca. Ja coś przygotuję w komputerku i sobie wspólnie zmaterializujemy na kuchennej ścianie. Będzie dobrze, kolorowo i jak człowiek z człowiekiem - bezpośrednio.
Zaprasza Marta Zabłocka, ilustratorka (m.in. książki Sylwii Chutnik), niedawno wydała pierwszy album komiksowy "Znamy się tylko z widzenia", współtworzy komiksowy Dream Team, jeździ rowerem i kocha swoje koty miłością ponadgatunkową.
www.zycie-na-kreske.blogspot.com
www.facebook.com/comicdreamteam

Jazdów 3/18 - pierwszy domek od Parku Ujazdowskiego i Trasy Łazienkowskiej (z narożnym ogrodem)
www.u-f-a.pl, www.facebook.com/ufa.warszawa
www.facebook.com/PoczytajMiSiostro

nasze wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/526112490789847

organizator główny: Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Jazdów
www.facebook.com/jazdow

wszystkie wydarzenia w ramach oficjalnego startu Otwartego Jazdowa:
www.facebook.com/events/29542949058162
 

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama