UFA poleca: KUMBIA QUEERS PO RAZ PIERWSZY W POLSCE!
kq_miniArgentyńsko-meksykańskie Kumbia Queers - światowe gwiazdy queerowej sceny muzycznej, rozgrzewające do czerwoności zatłoczone kluby Buenos Aires, zagrają w polskich klubach i na squatach! Jedyne w swoim rodzaju punkowo-tropikalno-queerowe show można będzie zobaczyć we Wrocławiu (17.07.13), w Poznaniu (20.07.13) i w Warszawie (21.07.13). Niezapomniane wrażenia, potężny kop punkowo-feministycznej energii i tańce do rana gwarantowane. Wszystkim trzem polskim koncertom Kumbii towarzyszyć będą warsztaty, pokazy filmów o tematyce queer oraz występy rodzimych feministycznych zespołów i performerek.

Kumbia Queers to sześć punkowych dziewczyn, które w pewnym momencie znudziła monotonność i przewidywalność punkrocka. Pewnego letniego wieczora 2007 roku w Buenos Aires postanowiły więc zrobić „coś zupełnie innego” i założyć dziewczyński, cumbiowy zespół. W ten sposób powstała niepowtarzalna mikstura punka, tanecznych, acz melancholijnych melodii oldschoolowego keybordu, afro-kubańskiej energii i tradycyjnych rytmów latynoskiej cumbii. W Kumbia Queers punk flirtuje z queerem, a polityczność z karnawałem. W swoich piosenkach dziewczyny opowiadają o udrękach i radościach życia codziennego, o miłości, pożądaniu, lęku. Reinterpretują i parodiują w ten sposób tradycyjną cumbię, której rzadko zdarza się wykraczaczać poza klasyczny horyzont macho. Swoją muzykę nazywają „1000% Tropi Punk”.

Po podbiciu parkietów Argentyny, Meksyku i Chile Kumbia Queers odwiedziły już kilkukrotnie Europę. W zeszłym roku na każdym koncercie - z kulminacją w kultowym berlińskim klubie SO36 - sala pękała w szwach. Od 5 lipca do 10 sierpnia 2013 dziewczyny będą na tegorocznej europejskiej trasie, promując swój ostatni album „Pecados Tropicales”.

W tym roku po raz pierwszy dotrą do Polski i na Słowację. Nie ukrywają, że na ten odcinek ich gęstego koncertowego programu cieszą się najbardziej. Chyba czują, że wchodnio-europejski temperament może stworzyć z argentyńskim queer-tropi-punkiem zupełnie wybuchową mieszankę.


Próbka dla niewtajemniczonych:
www.youtube.com/watch?v=TOTMu4CLvys&noredirect=1

Więcej o Kumbia Queers:
www.kumbiaqueers.com.ar
www.facebook.com/profile.php?id=1320755382&fref=ts

Kumbia Queers na stronie organizatorek europejskiej trasy - Malavida Music:
www.malavidamusic.net/artists/kumbia-queers

O koncertach w Polsce:
www.facebook.com/events/519950694725375/


ROZKŁAD JAZDY


17.07.13 (środa), Wrocław
19:30, Muzeum Współczesne Wrocław, Cafe-Muzeum (pl. Strzegomski 2a, dach )

Jak przystało na gorące muzyczne klimaty, wrocławski koncert Kumbii odbędzie się „na zewnętrznej“. Do tej, dla większości queerowo-punkowej publiczności nieoswojonej przestrzeni, planujemy wprowadzić szybkie tętno i zdetronizować martwe eksponaty. Koncert poprzedzony będzie niespodziankowym queerowym show. Po Kumbiach przenosimy sie na afterparty w latino - rytmach i drinki z palemką do Drugiej Fali - rzut beretem od MWW.

20.07.13 (sobota), Poznań
20:00, Odzysk Squat (ul. Pułaskiego 1)

W Poznaniu zapraszamy na Odzysk. Tam koncert Kumbii Queers będzie uwieńczeniem całodniowego programu Queer Festu - ODZYSKUJEMY SEKSUALNOŚĆ, obejmującego m.in warsztaty, wykłady, performance, dyskusje, zabawę...:

https://www.facebook.com/events/190126304486281/

Wraz z Kumbią wystąpią: Miraż (all girlz punk) oraz Drag Kingowe trio DaBoyz+goście/inie

21.07.13 (niedziela), Warszawa
21:00, Przychodnia Squat, (ul. Skorupki 6a)

Warszawski finał polskiego odcinka trasy Kumbii będzie z pewnością spektakularny.
Zadbaliśmy o konkretnie punkową rozgrzewkę. Zagrają Infesto z Kolumbii (www.facebook.com/INFESTO.COLOMBIA?fref=ts) i warszawsko-lubliński, riot-grrslowy Miraż (myspace.com/mirazgirls). I tutaj wkradną się pewnie na scenę chłopaki z Da Boyz. Po koncercie Kumbia Queers na publiczność czeka wybuch antysystemowego drum`n`bassu rodem z berlińskiego Kreuzbergu - Dj Seven (proszę wypić wcześniej trochę wody bo przez kilka godzin raczej nie sposób zejść z parkietu). Na koniec kolektywny secik zagra Jakby Dj & Godzilla Hefner, którzy, grając w duecie, decyzję o następnym utworze podejmują konsensualnie. Warto zobaczyć i zadumać się nad skutecznością konsensusu jako metodą podejmowania decyzji. Na koniec dla niewyżytych – Queerkaraoke afterparty - karaoke all night long. Możliwość sprawdzenia talentu wokalnego na scenie i salonach Przychodni.

Do zobaczenia na parkiecie.
 

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama