Warszawska Kooperatywa Spożywców

Czy wiesz, że pośrednicy zabierają nawet 70% ceny, jaką płacisz w sklepie za warzywa i owoce? Warszawska Kooperatywa Spożywców to inicjatywa konsumentów, którzy chcą budować sprawiedliwą, demokratyczną i ekologiczną gospodarkę. Chcemy jeść zdrową żywność za sprawiedliwe ceny. Budujemy sieć współpracy producentów i konsumentów, w której celem jest zaspokajanie potrzeb, a nie zysk. Staramy się, aby nasze produkty w coraz większym stopniu pochodziły z upraw ekologicznych, spełniały standardy etyczne, omijały pośredników i zachowywały niską cenę.

Czy to się opłaca ?

Tak. Sprawdziliśmy to!

Marże pośredników są bardzo wysokie. Towar kupiony od rolnika lub na giełdzie rolnej jest nawet o płowę tańszy niż w sklepie. W przeciweiństwie do jedzenia z hipermarketu mamy znaczą kontrolę nad jakością i świeżością produktów, które kupujemy.

Jak to działa?

Zakupy odbywają się co dwa tygodnie.

Członkowie i członkinie kooperatywy składają zamówienia przez specjalną stronę internetową.

Żywność kupujemy na giełdzie rolnej.

W punkcie odbioru dzielimy towary, płacąc za nie cenę spółdzielczą. Oznacza to, że do ceny hurtowej doliczamy koszt transportu oaz 10% od sumy zakupów na fundusz gromadzki (wszystkie rachunki przygotowuje praogram komputerowy).

Pieniądze zaoszczędzone na funduszu gromadzki przeznaczamy na cele socjalne (np. warszawska kooperatywa utrzymuje dla członków i członkiń wspólny ogródek działkowy) i edukacyjne.

Jak dołączyć?

Członkostwo w Warszawskiej Kooperatywie Spożywców jest bezpłatne i dostępne dla każdego. Wystarczy do nas napisać przez stronę internetową: www.kooperatywy.pl  (zakładka o spółdzielni)

Warszawska Kooperatywa Spożywców spotyka się w UFIE w poniedziałki w godzinach 18.00-20.00.
 

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 62 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama