10 + 1 zasada: najkrótszy przewodnik po UFIE
1. UFA to miejsce spotkań i działania kobiet, dziewcząt, lesbijek, osób nieheteroseksualnych, trans i queer, feministek i feministów oraz członkiń_ów rozmaitych grup marginalizowanych. UFA jest Twoja i dla Ciebie.

2. Co oznacza, że jest tak samo dla innych osób, które współtworzą UFĘ przez bywanie w niej i uczestniczenie w wydarzeniach.

a więc

3. Dbamy o to, żebyśmy wszystkie i wszyscy mogli się czuć bezpiecznie i komfortowo.

4. Nie tolerujemy dyskryminacji na jakimkolwiek tle ani przemocy w jakiejkolwiek formie (również wobec zwierząt, dlatego w ufobarze podajemy smakołyki wegetariańskie i wegańskie).

5. Jesteśmy równe_i - unikamy hierarchii.

6. Komunikujemy się. Jasno, otwarcie, bez przemocy.

7. Nie palimy papierosów w lokalu.

8. Utrzymujemy porządek - pamiętaj, żeby zawsze doprowadzić pomieszczenie do stanu, w jakim je zastałaś_eś. I pozmywaj po sobie - ufoludki tego nie zrobią :)

9. Szanujemy naszych sąsiadów z kamienicy: przede wszystkim myślimy o ich spokoju po 22.00!

10. I jesteśmy sobą, bez ograniczeń :)

i jeszcze jedna bardzo ważna sprawa

11.Twoją UFĘ prowadzi kolektyw wolontariuszek_y. Żadna z osób, która Cię tu wita, nie pobiera wynagrodzenia za swoją pracę. Ani  też zwykle nie jest zawodową barmanką - didżejką - sprzątaczką - itd.
W UFIE nie jesteś klientem, który płaci za usługę czy produkt. UFA również na Tobie nie zarabia. Wszelkie opłaty przeznaczane są na utrzymanie miejsca, które poza tym finansowane jest z grantów.
Nie posiadamy wielkiego budżetu ani ogromnych możliwości. Nie brak nam za to pomysłów i zapału.
Miej to wszystko na uwadze, przekraczając próg UFY.

A jeśli coś Ci w niej nie odpowiada - standard wyposażenia, oferta baru, nagłośnienie - nie czekaj na cud, który zmieni UFĘ, tylko sama_sam zmień ją  na lepsze. Zmiana jest możliwa. Zmiana jest potrzebna. Zmiana zależy od Ciebie :)
 

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 33 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama