3.12 "Tamera – społeczność (dla) przyszłości" - spotkanie z Karo Aquabal w ramach 5. urodzin UFY
"Tamera – społeczność (dla) przyszłości" - spotkanie z Karo Aquabal w ramach 5. urodzin UFY
Karo Aquabal (trenerka życia seksualnego, doradczyni w zakresie relacji intymnych i adeptka duchowej seksualności, współzałożycielka MoreLove.eu) przedstawi istniejącą od 17 lat słynną portugalską wspólnotę, która wciela w życie wizję nowego, pokojowego społeczeństwa, łącząc duchowość z głęboką więzią z Ziemią. Dowiemy się, w jaki sposób mieszkanki_ńcy Tamery pracują nad rozwiązaniem problemów własnej społeczności, lokalnych oraz globalnych (www.tamera.org).
www.aquabal.pl
uwaga, liczba miejsc ograniczona! zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
3.12 poniedziałek
18.00 UFA, Nowolipki 20
http://www.facebook.com/events/562421047105762/
pełny program urodzin UFY: http://u-f-a.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=841%3A-3011-312-5-urodziny-ufy-vol-2-5-od-5-lat-wbrew-normie-dopiero-si-rozkrcamy&catid=182%3Ainfo
Karo Aquabal (trenerka życia seksualnego, doradczyni w zakresie relacji intymnych i adeptka duchowej seksualności, współzałożycielka MoreLove.eu) przedstawi istniejącą od 17 lat słynną portugalską wspólnotę, która wciela w życie wizję nowego, pokojowego społeczeństwa, łącząc duchowość z głęboką więzią z Ziemią. Dowiemy się, w jaki sposób mieszkanki_ńcy Tamery pracują nad rozwiązaniem problemów własnej społeczności, lokalnych oraz globalnych (www.tamera.org).
www.aquabal.pl
uwaga, liczba miejsc ograniczona! zapisy: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
 
22.11. wykład Kasi Czerwonogóry
22.11.(czwartek) godz. 18:00
Na Muranowie straszy – powiadają. Dawna żydowska dzielnica Warszawy kryje pod powierzchnią ulic i podwórek utajone miasto, które odkrywają przed nami między innymi Jacek Leociak, Barbara Engelking czy Beata Chomątowska. W poszukiwaniu śladów przeszłości proponuję wędrówki po miejscach związanych z Żydówkami, które tutaj żyły, uczyły się, pracowały i tworzyły. Dzięki Fundacji Przestrzeń Kobiet z Krakowa, przekonałam się, że miasto, które czasem wydaje się przestrzenią kobietom ni
eprzyjazną – bo na pomnikach stoją głównie żołnierze albo bohaterowie wojenni, w ciemnych uliczkach czają się niebezpieczne typy, a wysokie chodniki utrudniają życie rowerzystkom, matkom z wózkami i mojej babci, której coraz trudniej chodzić – że to miasto można sobie oswajać odkrywając pulsujące w nim życie kobiet. Życie nie honorowane monumentami, nie dostrzegane w szkolnych podręcznikach, ignorowane w wielkich opowieściach o historii. Jego fragmenty poznawałam wraz z uczestniczkami projektu “Nauczycielki, wychowawczynie, działaczki…Dawne i współczesne mieszkanki Muranowa i okolic” w Centrum Kultury Jidysz, od kilku uczę się o nich od pasjonatek i pasjonatów, a także warszawskich Żydówek, które dzieląc się historiami swoich matek, babć i ciotek, dają mi bezcenne poczucie zakorzenienia w tym miejscu, w którym przed wojną mieszkał mój dziadek Mendel. W swojej własnej wyprawie w przeszłość przyglądam się losom tych, które na Muranowie poszukiwały spełnienia między kobiecością a tożsamością żydowską.
Na spotkaniu opowiem nieco o poszczególnych bohaterkach tych opowieści i mam nadzieję porozmawiać o tym po co i jak odkrywać historię warszawskich Żydówek. Zapraszam!

O dawnych i współczesnych mieszkankach Muranowa opowie:
Katarzyna Czerwonogóra – socjolożka, zajmuje się emancypacją kobiet żydowskich w Polsce i Niemczech. Doktorantka w projekcie berlińskiego Centrum Badań Społecznych, obecnie podąża śladami syjonistek: nauczycielki i tłumaczki Pui Rakowskiej oraz ginekolożki i działaczki społecznej Rahel Goitein Straus. Cyklistka.

Spotkanie odbywa się w ramach projektu WOLSKIE HERSTORIE
Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.
Więcej info: www.wolskieherstorie.wordpress.com
 
INTERNET OD KUCHNI - INTEGRACJA POKOLEŃ - 15 XI - 15 XII 2012 - zapraszamy do II tury projektu!

Juniorko, Juniorze,

 

chcesz nauczyć się piec wegańskie babeczki, dowiedzieć się czegoś o sprawiedliwym handlu, gotować z Kongijkami, wziąć udział w warsztatach antydyskryminacyjnych oraz treningu interpersonalnym?

 

Seniorko,

 

chcesz nauczyć się obsługi komputera i internetu, wymienić się doświadczeniami z gotowania, wziąć udział w wykładach i warsztatach ze zdrowego żywienia?

 

Znacie osobę, która chciałaby wziąć udział w ciekawym, międzypokoleniowym projekcie? Przekażcie jej informację!

 

Kolektyw UFA / Fundacja Centra serdecznie zaprasza panie w wieku 60+ oraz młode osoby w wieku 15-35 lat do uczestnictwa w projekcie "INTERNET OD KUCHNI - INTEGRACJA POKOLEŃ".

 

Rusza II tura projektu współfinansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (FIO).

 

Celami projektu są społeczna aktywizacja starszych kobiet (ponad 60 lat), integracja międzypokoleniowa i rozwój wolontariatu wśród młodych osób (od 15 do 35 lat) z obszaru aglomeracji warszawskiej.

 
11 listopada 2012
Wzywamy was do wyjścia razem z nami na ulice. W ostatnich latach skutecznie blokowaliśmy narodowcom dostęp do centrum miasta. W tym roku wzywamy 11 listopada do antyfaszystowskiej manifestacji! Obnażymy oblicze, ciągłość i wspólne korzenie przedwojennych i współczesnych ugrupowań faszyzujących w Polsce. Przypomnimy też historię polskiego ruchu antyfaszystowskiego, który kontynuujemy i współtworzymy.

Zapraszamy na antyfaszystowską manifestację.
Nie czekaj aż zapukają do Twoich drzwi.
Razem przeciwko faszyzmowi i nacjonalizmowi!

11 Listopada 2012
Warszawa, ul. Zamenhofa - Pomnik Bohaterów Getta
Godzina 12:00


Więcej informacji na stronach:
http://www.facebook.com/11listopada.org
http://11listopada.org/
 
QUEEROWE CENTRUM SPOŁECZNE w ufie
QUEEROWE CENTRUM SPOŁECZNE
Nowe miejsce na tęczowej mapie Warszawy. Szukasz pola do działalności na rzecz społeczności LGBTQ? Masz niespotykaną okazję zrealizować swój plan!
 
ZMIANA TERMINU! podróżowanie krytyczne/ Nepal i Indie
nowy termin spotkania to: 29.11 o godzinie 19:00

Podróżowanie Krytyczne / Nepal i Indie


Długo zbierałam się do opowiedzenia o mojej podróży do Indii i Nepalu, która stała się podróżą w
głąb własnych poglądów, przesądów i polsko - anarchistycznych kulturowych klisz.

Zapraszam na okaz slajdów połączony z krytyczna opowieścią o sensie podróżowania, gdzie bagażem
staje się wrażliwość oraz radykalne poglądy. W ramach dni antyfaszystowskich postanowiłam rzucić
kamieniem w stronę swoich stereotypów i uprzedzeń.

Zapraszam w moją podróż >> 29.11.2012 godzina 19.00

Ufa, ul.Nowolipki 20
 
kolacja kongijska w ufie
30.10.2012 wtorek godz. 19.00

Zapraszamy w najbliższy wtorek od godz. 19.00 na kongijską kolację. Odbędzie się ona w UFI-e w ramach "prywatnej restauracji". Będą gotowały Kongijki, czekające na decyzję o przyznaniu im statusu uchodźcy lub deportację, która oczywiście jest dla nich fatalnym rozwiązaniem.

Ideą kolacji jest stworzenie im okazji do zarobienia trochę pieniędzy. Liczę na Waszą ciekawość kulinarną!  :)

Bardzo prosimy o potwierdzenie czy przyjdziecie i w ile osób. Na potwierdzenie przyjścia czekamy do poniedziałku do 10.00  rano.
Na wszystkie pytania odpowiemy z chęcią.  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. , Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

PS.  Gotowanie wegetariańskie!
 
wspólne gotowanie 27 i 28.10
ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE WEGAŃSKIE GOTOWANIE DO UFY!

W ramach projektu „Internet od kuchni” współfinansowanego przez FIO. Fundacja Centra/kolektyw UFA zaprasza na warsztaty wspólnego gotowania wegańskiego:

Nika PaNika/ Mirela Bukano: Jestem wegetarianką od ponad 25 lat, a od kilku lat eksperymentuję z dietą wegańską. Przygotowywanie jedzienia sprawia mi ogromną przyjemność, w kuchni ekperymentuję, improwizuję i wypoczywam. Efekty kulinarne spożywam w miłym towarzystwie. Wypróbowane przepisy, których nie chcę zapomnieć, spisuję na blogu.

Korzyści weganizmu? Weganizm, oprócz empatii dla wszystkich żywych, czujących stworzeń, zrozumienia równowagi przyrodniczej i dobrostanu planety, jest ciekawą i zdrową dietą, stymulującą pomysłowość i różnorodność w kuchni.
W sobotę zapraszam na wspólne gotowanie: będzie coś na słodko i na wytrawnie - super-proste super-czekoladowe ciasto i prawdopodobnie kotlety o różnych smakach. Będziemy radośnie improwizować, ale na pewno zrobimy jakieś pyszne sosy do kotletów i do wszystkiego.

GRUPY WARSZTATOWE / max 10 osób w grupie

sobota 27 X 2012 - grupa I 10.30-13.30

sobota 27 X 2012 - grupa II - 14.00- 17.00

niedziela 28 X 2012 - grupa III - 10.30-13.30

niedziela 28 X 2012 - grupa IV - 14.00- 17.00


Zgłoszenie na warsztat wraz z nr grupy, z numerem telefonu oraz czy jest się juniorem/juniorką czy seniorką proszę kierować na adres mailowy:
internetodkuchni2012@gmail.com
 
Wykład Czym jest Fair Trade? Niedziela 21. października 2012r godz. 12.30
Wykład Czym jest Fair Trade? Niedziela 21. października 2012r godz. 12.30

W ramach projektu „Internet od kuchni” zapraszamy na wykład o idei sprawiedliwego handlu.

Czemy służy idea sprawiedliwego handlu, historia narodzin FT i jak to wygląda obecnie. Gdzie w Polsce i Europie można kupić produkty Fair Trade? W jaki sposób możemy kupować zgodnie z ideą FT, jak żyć w zgodzie z ideą myśl globalnie - działaj lokalnie na przykładzie zakupów?

Wykład poprowadzi Zbyszek Modrzewski

Zbigniew Modrzewski - studiował w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW, z zawodu dziennikarz, pracował między innymi w dziennikach Super Express, Metropol, TVN i TVN Warszawa. W 2010 roku był pomysłodawcą i współzałożycielem Spółdzielni Socjalnej Stary Mokotów. W ramach niej powstał sklep internetowy ekomoko.pl zajmujący się sprzedażą zdrowej żywności, w tym produktów Sprawiedliwego Handlu. Obecnie poza sklepem internetowym główną aktywnością spółdzielni jest wegetariański katering.

Zapraszamy do siedziby Kolektywu UFA/ Fundacji Centra
w Warszawie na ulicy Nowolipki 20
 
23.X. godz. 17:30
WARSZTAT ANTYDYSKRYMINACYJNY 23 X 2012r godz.17.30

W ramach projektu „Internet od kuchni” zapraszamy na warsztat antydyskryminacyjny i, który poprowadzi Joanna Piotrowska / Feminoteka.

Podczas zajęć będziemy się przypatrywać stereotypom w tym stereotypom płciowym, zastanawiać się nad tym jaki jest wpływ stereotypów na uprzedzenia i dyskryminację, dlaczego tak trudno jest przełamywać stereotypy i z nimi walczyć.

Zgłoszenia proszę przesyłać na email: internetodkuchni2012@gmail .com

Joanna Piotrowska - założycielka Feminoteki. Trenerka samoobrony i asertywności dla kobiet i dziewcząt WenDo, trenerka i ekspertka antydyskryminacyjna, równościowa i antyprzemocowa. Autorka wielu prac poświęconych dyskryminacji kobiet.
 
wykład dr Jacka Leociaka w ufie, 16.X
we wtorek o 18:00 zapraszamy na bardzo ciekawe spotkanie....
16.X. o godz. 18:00 naszym gościem w ramach projektu WOLSKIE HERSTORIE będzie dr Jacek Leociak, historyk i znawca dziejów Muranowa
Oto jak sam opowiada o zaplanowanym spotkaniu :)

MURANÓW - OJCZYZNA DOMOWA

Chcę opowiedzieć o Muranowie, a szczególnie o obszarze ulic Nowolipie - Nowolipki - Dzielna, zarówno ze swojej własnej, prywatnej perspektywy, jak i z perspektywy kronikarza dziejów Warszawy. Będzie to spojrzenie na "biografie ulic", a także na biografie zamieszkujących je ludzi, na rozgrywające się tu wydarzenia w odległej i niedalekiej przeszłości, na historię daleką i bliską, oraz na współczesność. Być może taka opowieść pomoże dzisiejszym mieszkańcom Muranowa dostrzec w dobrze znanych miejscach coś, czego dotychczas nie widzieli. Jest bowiem pod powierzchnią ulic, chodników, podwórek, placów i trawników miasto utajone, niewidoczne, czekające na odkrycie.

Jacek Leociak - historyk literatury, dr hab., prof. w Instytucie Badań Literackich PAN, zastępca przewodniczącego Rady Naukowej IBL PAN, kierownik Zakładu Badań nad Literaturą Zagłady w IBL PAN.
Urodzony 1957 r. w Warszawie. Ukończył Wydział Polonistyki UW (1981). W latach 1981-1997 pracował na Wydziale Polonistyki UW. Doktorat obronił (1996) w Instytucie Badań Literackich PAN (promotor: prof. Michał Głowiński): „Tekst wobec Zagłady. O relacjach z getta warszawskiego.
 
ATAK na UFĘ x 2
ufaatak11.10_mini1Ledwie udało nam się uruchomić drzwi po piankowym ataku, nastąpił kolejny: tym razem w nocy z czwartku 11.10 na piątek 12.10 ktoś (nieznany, a zapewne ten sam) zakleił zamki utwardzoną żywicą epoksydową, a nieutwardzoną, za to zieloną, lepiącą się i śmierdzącą, wymalował nam na drzwiach i oknach spore organy i hasła. Nam nie wstyd i nie mamy problemu ani z tymi obrazkami, ani z komunikatami, ale komuś najwyraźniej bardzo wstyd i ma problem - ze sobą.
Zostawiłybyśmy_liśmy te ozdoby, lekko tylko przerobione i skłirowane, ale ich mazistość i cuchnącość to wykluczała. Oto zatem wieści z frontu po piątkowej akcji naprawczej: zeznania (kolejne!) złożone, ślady zabezpieczone przez policyjnego technika jak z serialu, malunki i wyzwiska usunięte, drzwi wyważone, zamki wymienione, kłodka założona, kupa kasy wydana... na koniec sprzątania wysiadł nam jeszcze prąd, co już kompletnie nas załamało... na szczęście teraz wszystko działa! Na drzwiach zostawiłyśmy_liśmy odezwę do sąsiadek i sąsiadów z prośbą o pomoc, rozniosłyśmy_liśmy też ulotki.
Wpadnijcie do nas w weekend na wykład i warsztaty ze zdrowego żywienia oraz na ciuchową wymiankę - będzie nam raźniej i w grupie zawsze bezpieczniej! A jak ktoś lubi nocne przejażdżki rowerowe, to zaglądajcie na Nowolipki 20, czy przypadkiem (tfu, tfu) ktoś nam kolejnej niespodzianki nie zostawił... :/
 
zapraszamy na wydarzenie Queerowego Centrum Społecznego! :)
2.12.212 godz. 14:00-18:00
Queerowe Centrum Społeczne ma przyjemność zaprosić do wyjątkowej Biblioteki.
Idea tego miejsca to danie możliwości Wam, drodzy czytelnicy, poznania Ich, Książek. Tylko tym razem Książki same opowiedzą o sobie.
Jako Bibliotekarze przeszukaliśmy wiele półek, zakamarków, piwnic i strychów by znaleźć te najciekawsze, najcenniejsze arcydzieła. Zamiast grubych tomów, zapisanych tysiącami słów, obleczonych w kurz i czas, zaprosiliśmy Żywe Książki - Ludzi i ich historie. Możesz przyjść i wypożyczyć Ich, by poszer...
zyć swoje horyzonty, oderwać się od dnia powszedniego czy po prostu porozmawiać. Treścią lektury będzie ludzka codzienność! Tylko trochę inna niż przeciętnego Polaka/Polki.
Zasady są proste. Przychodzisz, wybierasz książkę i rozmawiasz. Bo czy może być coś cenniejszego niż rozmowa?
Do Żywej Biblioteki może przyjść każdy, bo przecież wszyscy czasem mają ochotę na DOBRĄ LEKTURĘ.
Żywa Biblioteka po raz kolejny ma zaszczyt odbywać się w naszym mieście. Tym razem zapraszamy 2.12.2012 (niedziela) do Klubo-Kawiarni "Grawitacja" ul. Browarna 6 (niedaleko BUW i Kampusu Centralnego UW) w godzinach 14.00-18.00.

P.S. Już niedługo ogłoszenie tytułów pierwszych książek:)
 
U UFY NA URODZINACH 31.10.2012

u_ufy_na_uro_wwwDrogie Osoby!

W najbliższą środę rozpoczynamy świętowanie pięciolecia działalności kolektywu UFA!

Zaczniemy domowo i rodzinnie ;) w naszym lokalu,

dokąd zapraszamy na wieczorek pod hasłem U UFY NA URODZINACH.

 

Obowiązują stroje wieczorowe oraz pełna kultura.

Będą kotlet wegański i sałatka i wódka, przy stole nakrytym bielutkim obrusem.

Uprasza się o przyniesienie również darów spożywczych na ten Panieński stół (wegetariańskich/wegańskich).

 

Do kotleta i sałatki zagrają nam lokalne gwiazdy, gwiazdki i gwiazdeczki:

RYMY W SERCU - rap utkany na bielańskim wrzecionie

ZYTA CELLULIT - czyli dziewczyński rap

 

Performatywną ikoną wieczoru będzie - wprost z Izraela - DK ShabbesDick!

(podpowiadamy: ta osoba pojawiła się na scenie 31.10.2007 podczas inauguracji UFY,

ale w zupełnie innym, muzycznym, a nawet rapowym wcieleniu... wiecie już?!)

 

Po występach artystycznych przewidziane balety, do tańca i różańca przygrywać będą:

ZECIK, czyli najmłodsza córka Scottie'ego Pippena

oraz

GODZILLA HEFNER - gdzie jej nie było?

 

Tak że prasujcie kołnierzyki, lepcie pierogi i pakujcie prezenty!

Widzimy się w UFIE 31.10.2012 od 19.00.

 

ALE!!!

to dopiero bedzie przygrywka, gdyż na tym nasze urodziny się nie kończą!

MEGAIMPREZĘ URODZINOWĄ planujemy na 1.12, w klubie CDQ, już z pełną pompą i gwiazdami ze Wschodu i z Zachodu!

Znów zostawiamy Was w rozdzierajacej ciekawości - więcej info wkrótce!

 
wesprzyj ufę!
Chcesz przyjść do ufy, ale ciagle nie masz czasu?
Chcesz wesprzeć, ale nie wiesz jak?
Przypominamy, że poza wsparciem ludzkim, satelitowo-wolontaryjnym, możecie nas też wesprzeć finansowo.
Jesteśmy organizacją non-profit i utrzymujemy lokal głównie z pracy wolontaryjnej.
Każda pomoc finansowa jest dla nas dużym wsparciem.
Ważne, aby w przelewie w tytule wpisać "darowizna"
A tu adres, jakby jakaś osoba miała ochotę nam pomóc:

Nasz numer konta to: VW Bank 09 2130 0004 2001 0607 3936 0001

ul Dabrowskiego 86/30, 02-571 Warszawa

 
5.11 spotkanie z Anną Nowakowską-Wierzchoś w ramach projektu WOLSKIE HERSTORIE
Zapraszamy na spotkanie z badaczką herstorii, w ramach projektu WOLSKIE HERSTORIE

5.11. poniedziałek 18:00

Związek Kobiet Polskich im. Marii Konopnickiej we Francji 1944-1950. Emigracyjne gospodynie domowe w walce o “lepsze jutro”.

Spotkanie poprowadzi Anna Nowakowska-Wierzchoś, historyczka i archiwistka, zajmuje się dziejami polskiej lewicowej emigracji we Francji w XX oraz stowarzyszeń kobiecych. Przygotowuje rozprawę doktorską o Związku Kobiet Polskich im. Marii Konopnickiej we Francji 1944-1950. Współorganizatorka Feministycznego Salonu Historycznego.
 
kucnia kongijska niedziela 12:30
Warsztaty "Kuchnie etniczna - kuchnia kongijska" 21. X 2012r godz. 12.30

W ramach projektu "Internet od Kuchni" kolektyw UFA zaprasza na kolejny warsztat.

Chcesz poczuć nieco egzotyki w środku jesieni? Przenieś się z nami do Afryki i uszczknij sobie kawałek na chłodne dni - ugotuj z nami PONDU!
Podczas niedzielnego warsztatu będziemy się uczyć, jak przyrządzić tą wyjątkową acz tradycyjną kongijską potrawę z liści manioku.

Warsztat poprowadzi Therese, która pochodzi z Demokratycznej Republiki Kongo, z prowincji Kasai Orientale. Mówi po francusku, w lingala, ciluba.
Od roku i pięciu miesięcy mieszka w Polsce, gdzie czeka na decyzję o przyznaniu jej statusu uchodźcy.

Warsztat jest darmowy, tylko trzeba się na niego zgłosić mailowo: internetodkuchni2012@gmail.com

Serdecznie zapraszamy!
 
warsztaty KUCHNIA ETNICZNA za free!
Warsztaty "Kuchnie etniczna"

W ramach projektu "Internet od Kuchni" kolektyw UFA zaprasza na kolejny warsztat.

Podczas weekendowych warsztatów ugotujemy razem 2 azjatyckie potrawy:
japońską zupę Miso i chińskie Spring Rolls w towarzystwie dwóch sosów
(jeden z nich na bazie wegańskiego majonezu, który też nauczymy się robić).
Zobaczymy jak zrobić fuzję zdrowego, smacznego i wegańskiego jedzenia :)

Aniu Rak
sobota 20 X 2012 - warsztat kuchnia etniczna - 9-12.00 grupa I
sobota 20 X 2012 - warsztat kuchnia etniczna - 13.30- 16.30 grupa II
niedziela 21 X 2012 - warsztat kuchnia etniczna - 9-12.00 grupa III


Prosimy o wybranie grupy i wysłanie zgłoszenia na mail: internetodkuchni2012@gmail .com

Warsztat poprowadzi Ania Rak, wegetarianka od 12 lat, weganka od 6 lat - liczby podane orientacyjnie w ramach faktografii, nie licytacji.

Ania o sobie:

Gotuję, bo jest to wciągające zajęcie, które daje szybkie i smakowite efekty.Gotuję, bo lubi wiedzieć co jem, jakie składniki odżywcze pochłaniam i lubię mieć kontrolę nad tym co wkładam do garnka i co z niego wyjmuję. Gotuję wreszcie, bo wegańskie potrawy nie są może jeszcze szeroko dostępne w naszym kraju, ale wcale na to nie narzekam. Wraz z grupą przyjaciół przez jakiś czas przygotowywałam cykliczną imprezę Vegan Brunch w kawiarni Relaks, gdzie staraliśmy się pokazywać wegańską odsłonę kuchni z różnych stron świata (meksykańska, bliskowschodnia, azjatycka, amerykańska…). Na warsztatach postaram się zapoznać uczestników z potrawami kuchni azjatyckiej, które są łatwe w wykonaniu, zdrowe, a składniki do nich potrzebne są łatwo dostępne. Wraz z kolektywem UFA – zapraszamy!
 
niedziela w ufie :)
wiesci z frontu! przez dwie ostatnie noce nikt już nas nie atakował i zajęcia oraz spotkania mogły się odbywac wedle harmonogramu! uffff... dziś widzimy się na warsztatach zdrowego gotowania i na wymiance!
z newsów, jako że wyczerpałyśmy ilośc przyjaciół na FB, powstała strona fejsbukowa UFY. można nas polubić i być na bierząco :))
 
ATAK NA UFĘ!
2012-10-10 17.59.52

Atak na UFĘ, czyli co nas nie zabije, to nas wzmocni

Drogie Ufowiczki, Drodzy Ufowicze,

Z wielkim smutkiem, a jednocześnie wkurzeniem chcemy podzielić się z Wami informacją o wczorajszym zajściu. W nocy z 9.10 na 10.10 po raz pierwszy w swojej herstorii Ufa stała się obiektem jawnego ataku – ktoś zakleił nam drzwi i zamki pianką montażową. Żart policjanta, że idzie zima i będzie cieplej, średnio nas śmieszy i nie mamy wątpliwości, że nie był to głupi i nic nieznaczący wybryk, a celowe działanie skierowane przeciwko kolektywowi kobieco-queerowemu.

Czeka nas zatem walka, najpierw z zamkiem, a potem o utrzymanie naszej bezpiecznej przestrzeni.

Bądźcie z nami!

 
«pierwszapoprzednia123456następnaostatnia»

Strona 2 z 6

UFowidoki 2007-2009

 

weź udział!

Reklama
Reklama

bieżące projekty UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

kto do nas puka

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

archiwum projektów UFY

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama